Dlaczego PPK Pocztylion?

Jak PPK, to Pocztylion!

Pocztylion-Arka PTE S.A. jest instytucją finansową obecną na polskim rynku od 1998 r. Do naszego portfolio należy m.in. Otwarty Fundusz Emerytalny „Pocztylion” (utworzony w 1999 r.) oraz Dobrowolny Fundusz Emerytalny „Pocztylion Plus” (utworzony w 2012 r.).
Specjalizujemy się w zarządzaniu funduszami emerytalnymi poprzez długoterminowe inwestowaniu środków na rynku kapitałowym, w Polsce i za granicą.
Zaufało nam już ponad 550 tys. Klientów, których aktywa wynoszą ok. 3 mld zł.

Do zespołu zarządzającego funduszami Pocztylion-Arka PTE S.A. należą doradcy inwestycyjni oraz analitycy CFA. Udziałowcami spółki są korporacje finansowe z grup BNP Paribas i Invesco Ltd., Poczta Polska S.A. oraz Konferencja Episkopatu Polski. Zgodnie z naszymi statutami jesteśmy firmą inwestującą etycznie – etyka wpisana jest w naszą codzienną działalność i postępowanie.

Kapitał Pocztylion-Arka PTE S.A. wynosi 25.013.280 zł. Pocztylion-Arka PTE S.A., posiada niezbędne zgody i działa we współpracy z Invesco Ltd. Tym samym spełniamy wszystkie warunki, które umożliwiają nam umieszczenie nas w ewidencji PPK.

Nasze atuty:

Długoletnie doświadczenie

w zarządzaniu funduszami emerytalnymi, poparte bardzo dobrymi wynikami – lider w branży*;

Zasady

przejrzyste i etyczne zasady inwestowania;

Rozwiązania IT

nowoczesne rozwiązania w zakresie IT ułatwiające obsługę zgromadzonych środków i zapewniające wysoką jakość obsługi;

Akcjonariusze

zrównoważony akcjonariat łączący szeroki zasięg działania i dostępność Poczty Polskiej S.A., wiarygodność KEP z unikalną wiedzą na najwyższym możliwym poziomie po stronie INVESCO Ltd. oraz międzynarodowym charakterem BNP Paribas;

Wsparcie dla Pracodawców

technologiczne i prawne wsparcie dla Pracodawców przy wdrożeniu programu;

Zarząd

Zarząd Spółki posiada wysokie kompetencje i bogate doświadczenie na rynku finansowym.