To ogromne wyzwanie organizacyjne, któremu będą musieli sprostać pracodawcy oraz ich zespół zarządzający”– komentarz dla portalu PulsHR.pl

Nadchodzi PPK. Pora się przygotować

Wraz z początkiem lipca br. największe polskie przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników zobowiązane zostaną do wdrożenia nowego rządowego programu PPK wśród swoich pracowników. – To ogromne wyzwanie organizacyjne, któremu będą musieli sprostać pracodawcy oraz ich zespół zarządzający – komentuje prezes Pocztylion-Arka PTE Adam Gola.

Jak podkreśla, to właśnie na ich barkach spoczął ustawowy obowiązek wyboru operatora PPK.

Aby cały proces przeprowadzić w sposób sprawny i bezproblemowy, warto wdrożenie programu powierzyć instytucji, która nie tylko zagwarantuje szerokie wsparcie w procesie implementacji, ale przede wszystkim posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu produktami emerytalnymi. Takim właśnie partnerem jest Towarzystwo Pocztylion-Arka, które przez ponad 20 lat wyspecjalizowało się w zarządzaniu funduszami emerytalnymi i długoterminowym inwestowaniu środków na rynku kapitałowym w Polsce i za granicą. Dzięki strategicznemu akcjonariuszowi – Invesco Ltd., jednemu ze światowych liderów zarządzania aktywami, mamy bezpośredni dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczenia partnera, który już od lat oferuje podobny do polskiego PPK produkt inwestycyjny w USA i Wielkiej Brytanii. Posiadamy najnowocześniejsze zaplecze technologiczne, a dzięki autorskiej aplikacji Nasze PPK gwarantujemy skuteczne wsparcie w zakresie zarówno obsługi formalnej, jak i dalszego prowadzenia i zarządzania PPK. Co więcej, służymy pomocą i wiedzą merytoryczną na każdym etapie wdrażania, w tym także  w zakresie komunikacji z pracownikami oraz edukacji o pracowniczych planach kapitałowych. Oto najważniejsze powody, dla których warto rozważyć ofertę PPK Pocztylion.

– mówi Adam Gola, Prezes Zarządu Pocztylion-Arka PTE S.A.

Wypowiedź prezesa Adama Goli dla portalu PulsHR.pl