W piątek 7 lutego, 2020r. w Teatrze Małym W Manufakturze w Łodzi, mieliśmy przyjemność być gospodarzem, przy współpracy z Pocztą Polską, wydarzenia kulturalnego ze „szczyptą PPK”. W trakcie wieczoru, zaproszeni Goście mieli okazję skorzystać z części rozrywkowej, czyli obejrzeć spektakl teatralny pt. ”Geriatrix”, który rozbawił zaproszonych widzów wartkimi dialogami a zaskoczył zwrotami akcji oraz nieoczekiwanym finałem.

Po sporej dawce dobrego humoru, nadszedł czas na tematykę bardziej serio, chociaż w swobodnej formie bliską naszej działalności – czyli rozmowy
i dyskusje z PPK w tle, w trakcie których Nasi eksperci chętnie odpowiadali na pytania i wątpliwości zaproszonych przedsiębiorców, dzieląc się swoją wiedzą na temat tego programu i możliwych korzyści dla uczestników.

Wieczór rozpoczął się konferencją prasową pt ”Perspektywy życia na emeryturze w kontekście oszczędzania w ramach pracowniczych planów kapitałowych”, zorganizowaną przez zespół PPK Pocztylion. W konferencji udział wzięli eksperci Pocztyliona oraz wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda. Na spotkaniu z mediami PPK Pocztylion reprezentowali: prezes zarządu Pocztylion-Arka PTE S.A. – Adam Gola oraz przedstawicielka naszego akcjonariusza: Magdaleny Kennedy – Client Director Invesco Ltd,

Celem konferencji było podjęcie tematu dotyczącego zainicjowaniu działań pobudzających świadomość społeczną Polaków o konieczności dodatkowego oszczędzania, w celu zapewnienia wystarczających środków finansowych do życia, po przejściu na emeryturę.

Publikowane dotychczas raporty i prognozy, prezentują alarmujące dane, skłaniające do bezwzględnej zmiany w sposobie myślenia – traktowania przyszłej emerytury jako kwestię bardziej indywidualnej troski.

Poniżej znajdziecie materiał video z nagraniem wypowiedzi naszych ekspertów na konferencji:

 Wypowiedzi Wiceministra Inwestycji i Rozwoju Waldemara Budy,
Adama Goli – prezesa Pocztylion-Arka PTE S.A. oraz
Magdaleny Kennedy – Client Director Invesco Ltd , dla TVP Łódź

Wypowiedź Wiceministra Inwestycji i Rozwoju Waldemara Budy
oraz Adama Goli – prezesa Pocztylion-Arka PTE S.A. dla TV Toya

Zorganizowana konferencja to okazja do podjęcie tematu do dyskusji, choć już znanego, ale nie do końca traktowanego poważnie przez społeczeństwo, przynajmniej obecnie, po pierwszych miesiącach od wdrożenia i funkcjonowania PPK, chociaż nastawienie pierwszych składkujących uczestników PPK jest jak najbardziej optymistyczne.